Potęga wizualizacji

Dlaczego tak wiele osób nie potrafi skutecznie używać wizualizacji?

Większość z nas słyszała o niezwykłych możliwościach wizualizacji. Być może nawet niektórzy z nas próbowali zastosować wizualizację, by rozwiązać jakiś swój życiowy problem: zmienić swoje nawyki, schudnąć, wytworzyć motywację do ćwiczeń, nauki lub pracy, zwiększyć dochody, znaleźć partnera lub wpłynąć na swoje ciało i wyleczyć się z jakiejś choroby. Być może był to jeszcze jakiś inny życiowy problem. Poradniki i książki z zakresu rozwoju osobistego traktują wizualizację jak swoiste panaceum na wszelkie problemy. Wiele osób stosujących wizualizację nie osiąga jednak żadnych rezultatów, a czasami nawet osiągają gorsze wyniki, niż ci, którzy nie stosują wizualizacji. Przeprowadzono na ten temat kilka niezwykle ciekawych i rzetelnych badań.

Dlaczego wizualizacja, pomimo że jest jedną z najbardziej skutecznych metod wywoływania zmiany, w tak wielu przypadkach nie działa lub działa źle?

Po pierwsze, ludzie mylą wizualizację z prostym wyobrażaniem sobie lub marzycielstwem. Dobrze przeprowadzona wizualizacja nie jest prostą praktyką. Nie polega tylko na tym, że sobie usiądziemy i zaczniemy wyobrażać to, co chcemy osiągnąć, jakbyśmy to już mieli. To nie wystarczy. Gdyby wystarczyło, to wszyscy czytelnicy książki „Sekret” byliby już dawno milionerami! Każdy człowiek o czymś marzy, a nawet wielu marzycieli oddaje się swoim marzeniom regularnie… niczego nie osiągając! Marzenie i wyobrażanie sobie świetlanej przyszłości to nie jest praktyka wizualizacji.

Po drugie, jak każda praktyka psychologiczna, wizualizacja ma swoje zasady i reguły, których należy się trzymać, by miała ona głęboki wpływ na podświadomość. Temu poświęcony jest kurs internetowy, który nazwałem „Potęga wizualizacji”. Studiowałem temat wizualizacji od prawie 40 lat i sam eksperymentowałem, popełniając wiele błędów i stosując ją w niewłaściwy sposób. Przeszedłem przez różne etapy poznawania jej możliwości. Od początkowego zachwytu, pochłaniania książek z zakresu „pozytywnego myślenia” i rozwoju osobistego, poprzez nieudane próby, zwątpienie w jej siłę, zaprzeczanie jej skuteczności, do rzetelnych studiów nad wizualizacją, zapoznanie się badaniami oraz skojarzenie jej z innymi technikami pracy z podświadomością, które zwiększają jej siłę i skuteczność.

Wizualizacja to nie panaceum. Nie wszędzie da się ją zastosować, ale właściwie używana, jest niezwykle potężną techniką rozwoju osobistego, samouzdrawiania, zwiększania odporności na stres, wywoływania motywacji, zmiany nawyków, polepszania kondycji finansowej, uzdrowienia relacji osobistych, odchudzania itd. Może przynieść konkretne i wymierne korzyści w wielu dziedzinach naszego życia. Warto z niej korzystać mądrze.

Kurs „Potęga wizualizacji” obejmuje cztery spotkania online (na żywo) po ok. 2 godziny. Pomiędzy spotkaniami otrzymasz materiały do czytania oraz nagrania audio do ćwiczeń. W sumie będzie to zatem 21 dni praktyki ćwiczeń. W czasie trwania kursu możesz zadawać pytania w formie mailowej, na które zawsze odpowiadam podczas cotygodniowych spotkań, a jeżeli to konieczne, w prywatnym mailu.

Nauczysz się zasad wizualizacji, zapoznasz się z technikami, które wzmacniają jej skuteczność, zaczniesz praktycznie stosować wizualizację w wybranej przez siebie dziedzinie, doświadczając prawdziwej zmiany na poziomie podświadomym i w realnym życiu.

Najbliższy kurs „Potęga wizualizacji” rozpoczyna się:

27 listopada 2018 (Wtorek), godz. 20.00 – 22.00

Kolejne spotkania: 4, 11 i 18  grudnia (Wtorki) o godz. 20.00

Mamy ograniczoną liczbę miejsc dla nowych osób na kursie do 20. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na dziś (listopada) jest  18 miejsc. Koszt kursu – 370 zł. Koszt obejmuje także bezpłatne uczestnictwo w kolejnych edycjach kursu „Potęga wizualizacji” w ramach powtórki lub otrzymywanie dostępu do pełnego zapisu kolejnych edycji.

Jeżeli chcesz teraz zapisać się na najbliższą edycję kursu „Potęga wizualizacji” wyślij pustego maila pod adres: kurs_wizualizacji@adambytof.pl W odpowiedzi otrzymasz kolejne informacje.

Pozdrawiam!
Adam Bytof

 

By |2018-11-09T12:05:33+00:00Listopad 7th, 2018|Kursy treningi warsztaty|0 Comments