Nagranie pomagające w osiąganiu stanu granicznego między snem i czuwaniem, czyli stanu hipnagogicznego oraz doświadczenia świadomego snu (lucid dream). Zaczyna się krótkim tekstem wprowadzającym w stan uważności, czyli zrelaksowanego skupienia na doświadczeniach zmysłowych podczas procesu zasypiania. Od czasu do czasu pojawia się pytanie „Czy teraz śnisz”, które kieruje uwagę ponownie na doświadczenie zmysłowe oraz na ocenę tego doświadczenia, czy czasami nie jest już doświadczeniem ze snu. Potem jest muzyka, zawierająca dźwięki do synchronizacji falowej mózgu wokół częstotliwości 4 Hz, czyli fal mózgowych naturalnie występujących na granicy snu i czuwania. W ciągu 2 godzin nagrania pytanie „Czy teraz śnisz” pojawia się 6 razy.

Nagranie zakłada, że podczas jego słuchania zaśniesz. Powinno być ono słuchane nad ranem, ok. dwóch godzin przed ostatecznym wstaniem z łóżka. Po 4-6 godzinach nocnego snu obudź się zatem, wstań na 10 minut (możesz w tym czasie robić cokolwiek), wróć do łóżka i zacznij słuchać nagrania. Najlepiej słuchać go w słuchawkach 🎧 z głośnością ustawioną delikatnie, ale na tyle głośno, by wyraźnie słyszeć wypowiadane słowa.
Być może w trakcie jego słuchania zaczniesz doświadczać wrażeń hipnagogicznych, w postaci dziwnych obrazów, dźwięków lub doświadczeń z ciała (ruch, wibracja, itp.), które rozwiną się naturalnie w świadome marzenie senne.
Możesz także w czasie słuchania zasnąć i pytanie „Czy teraz śnisz” przedostanie się do Twojego snu i zorientujesz się, że śnisz.
Jeżeli mój głos Cię obudzi, pozostań w stanie uważności i spokoju, nie ruszaj swoim ciałem ani nie otwieraj oczu, po prostu przejdź natychmiast do procesu obserwacji swoich doznań zmysłowych, oczekując pojawienia się wrażeń hipnagogicznych, które poprowadzą Cię w świadomy sen w krótkim czasie.

Koszt nagrania wynosi 40 zł. Aby zamówić nagranie „Post w odchudzaniu” w wersji personalizowanej, czyli z Twoim imieniem, kliknij w link do formularza zamówienia.